info@iznikbilimsenligi.com

Etkinlikler
Buradasınız: Anasayfa / Etkinlikler
Etkinlikler
S.No Etkinlik Adı Hedef Kitle Tarih Seans/ Saat Yer Atölye Lideri
1  Şenlik Açılışı Genel 27.05.2021 09.00 Yeşil Cami Meydanı İlçe MEM
2 M-bot ile robotumu yönetiyorum Her seans için 12
ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09.30-10.10
2.Seans- 13:00-13:40
3.Seans- 14:00-14:40
Kılıçaslan İlkokul  Z kütüphanesi Selçuk Kundakçı
3 App inventor ile Mobil Uygulama Geliştirelim Her seans için 6
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:15-10:30
2.Seans- 13:00-14:30
3.Seans- 15:30-17:00
Kılıçaslan Ortaokulu Z kütüphanesi Mehmet Kılıç
4 Kodla Spor Yap Her seans için 6
ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10.30-11:00
2.Seans- 11:15-11:45
3.Seans- 14:45-15:15
4.Seans-15:30-16:00
5.Seans-16:15-16:45
Kılıçaslan İlkokul  Z kütüphanesi Abdulkadir Beder
5 Legolar ile Robotik Kodlama Her seans için 6
ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:30-11:15
2.Seans- 11:15-12:00
3.Seans- 14:30-15:15
Kılıçaslan Ortaokulu Z kütüphanesi Turgut Terzi
6 Bilgisayarsız Kodlama Her seans için 12
kişi
(Genel)
27/28/29.05.2021 1.Seans-10.00-10:50
2.Seans- 11:00-11:50
3.Seans- 13:00-13:50
4.Seans-14:30-15:20
5.Seans-16:00-16:50
Kılıçaslan Ortaokulu 5/A sınıfı Cengiz Dehmenoğlu
7 Bee Bot ile Kodlama Her seans için 6
okulöncesi/ ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans- 10:00-10:45
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans-13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
5.Seans-15:00-15:45
6.Seans-16:00-16:45
Yeşil Cami Meydanı
STAND 1
Gülşah Küllaç İnce
8 Makey Makey Dans Ediyorum Her seans için 6
ilkokul/ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans- 10:00-10:30
2.Seans- 11:00-11:30
3.Seans-13:00-13:30
4.Seans-14:00-14:30
5.Seans-15:00-15:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 10
Fatih Kaval
9 STEM 
(ilk robotumu- Mini Hoverboard Yapıyorum)
Her seans için 6
ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10.00-10:45
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans- 13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
Yeşil Cami Meydanı
STAND 17
Gözde Tuğçe Taşpınar
10 CNC Freze ile Ahşap İşleme Her seans için 8
ortaokul/lise öğrencisi
29.05.2021
1.Seans- 09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans-13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
5.Seans-16:00-17:00
Kılıçaslan Ortaokulu 5/B sınıfı Mehmet Aytekin
11 Pişmiş toprak eserlerin restorasyonu Her seans için 10
lise/yüksekokul öğrencisi
27.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
3.Seans-15:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 2
Didem Delihoca
12 Sanal Gerçeklik Gözlüğümü Tasarlıyorum Her seans için 10
ortaokul/lise öğrencisi
28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
5.Seans-16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 2
Esra Bölükbaş
13 Benim de AR Uygulamam Var Her seans için 5
kişi
(Genel)
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:00
2.Seans- 10:45-11:15
3.Seans- 11:30-12:00
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
Kılıçaslan Ortaokulu 5/C sınıfı Mahinur Kılıç
14 Çizgi İzleyen Robot Her seans için 10
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:30-12:00
2.Seans- 13:00-14:30
3.Seans- 15:30-17:00
Kılıçaslan Ortaokulu 6/A sınıfı Osman Tosun
15 İnsansız Hava Aracımı Tasarlıyorum Her seans için 10
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
Kılıçaslan Ortaokulu 6/B sınıfı Serkan Karademir
16 3 Boyut Yazıcı Her seans için 10
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
3.Seans-15:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 11
Erkan Kara
17 Ses Atölyesi Her seans için 15
kişi
(Genel)
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
3.Seans-15:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 23
Tolga Durak,Furkan Ay
18 Çılgın Robot Her seans için 15
ilkokul/ortaokul öğrencisi
27.05.2021 1.Seans-10:00-10:30
2.Seans- 10:45-11:15
3.Seans- 11:30-12:00
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
7.Seans-16:00-16:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 3
Wes-team
19 Kaleydoskopla Rengarenk Desenler Her seans için 10
ortaokul/lise öğrencisi
28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
5.Seans-16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 3
Sinan Bölükbaş
20 Led tabela programlama atölyesi Her seans için 10
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans- 10:00-10:45
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans-13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
5.Seans-15:00-15:45
6.Seans-16:00-16:45
Kılıçaslan Ortaokulu 6/C sınıfı Beytül Yetim
21 Yenilenebilir enerji sistemleri uygulamaları Her seans için 15
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:00
2.Seans- 10:15-10:45
3.Seans- 11:00-11:30
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
7.Seans-16:00-16:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 21
Serkan Kasapoğlu
22 Hücreleri gözlemliyorum Her seans için 10
ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:15
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans- 13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
5.Seans--15:00-15:45
6.Seans-16:00-16:45
Kılıçaslan Ortaokulu 7/A sınıfı Özlem Uz Terzi
23 Kolonyamı üretiyorum Her seans için 10
lise öğrencisi
28/29.05.2021 1.Seans-10.00-11:00
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
5.Seans-16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 16
Dilaver Danışman
24 Su Altının Gizemli Dünyası Her seans için 15
okul öncesi öğrencisi
27.05.2021 1.Seans-10:00-10:45
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans- 13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
Yeşil Cami Meydanı
STAND 16
Deneystore
25 Gece Lambamı Yapıyorum Her seans için 10
lise öğrencisi
27.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 25
Mihrap Arslan Çerçi
26 Ebru Atölyesi Her seans için 5
kişi
(Genel)
28/29.05.2021 1.Seans-10:00-10:30
2.Seans- 10:45-11:15
3.Seans- 11:30-12:00
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
7.Seans-16:00-16:30                     
Yeşil Cami Meydanı
STAND 25
Mihrap Arslan Çerçi
27 Astronomik Resfebe Her seans için 20
ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:15
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans- 13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
5.Seans--15:00-15:45
6.Seans-16:00-16:45
Yeşil Cami Meydanı
STAND 4
Mehtap Bulut
28 Ahşabın bilimle buluşması Her seans için 8
ilkokul öğrencisi
27/28.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 15
Nasuf Kolemen
29 İp Mandala Tasarlıyorum Her seans için 15
ilkokul öğrencisi
27/28.05.2021 1.Seans-13:00-14:30
2.Seans- 15:30- 17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 15
Sevinç Turgut
30 Güneş saati Her seans için 15
okul öncesi öğrencisi
29.05.2021 1.Seans-10:00-10:45
2.Seans- 11:00-11:45
3.Seans- 13:00-13:45
4.Seans-14:00-14:45
Yeşil Cami Meydanı
STAND 15
Deneystore
31 Atık malzemelerden Düş Kapanı ve Makrome yapımı Her seans için 20
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 5
Kardelen Köroğlu
32            
33 Hızlı satranç oynuyorum Her seans için 10
ilkokul öğrencisi
27/28.05.2021 1.Seans-10:30-11:30
2.Seans-  13:00-14:00
3.Seans- 14:30-15:30
4.Seans- 16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 14
Ziya Mesut Karakaş
34 Led'li Örümcek Her seans için 15
ilkokul/ortaokul öğrencisi
29.05.2021 1.Seans-10:00-10:30
2.Seans- 10:45-11:15
3.Seans- 11:30-12:00
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
7.Seans-16:00-16:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 14
Wes-team
35 Ressam Gözlerini aç Her seans için 20
ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:30-11:30
2.Seans- 13:00-14:30
3.Seans- 15:30-16:30
Kılıçaslan Ortaokulu 7/B sınıfı Merve Dönmez
36 Zeka Oyunlarıyla Oyna,Geliş,Öğren Her seans için 5
okulöncesi öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-10:30
2.Seans- 10:45-11:15
3.Seans- 11:30-12:00
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
7.Seans-16:00-16:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 6
Filiz Kuyucugil
37 Gezegenleri Öğreniyorum Her seans için 8
ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
5.Seans-16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 19
Mehmet Erdemir
38 3D Kalem Yazıcı Her seans için 7
ilkokul/ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
5.Seans-16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 18
Gülçin Yıldız
39 Puzzle ile Neşeli Dersler Her seans için 10
ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 7
Nurullah Marangoz
40 Manyetik Alanı Kullanarak Elektrik Üretiyorum Her seans için 20
ortaokul öğrencisi
28/29.05.2021 1.Seans-10:00-11:30
2.Seans- 13:00-14:30
3.Seans- 15:30-17:00
Kılıçaslan Ortaokulu 7/C sınıfı Mehmet Bayrak
41 Geleneksel Oyunlar Oynuyoruz Her seans için 12
okulöncesi/ilkokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-13:30-14:00
2.Seans- 14:30-15:00
3.Seans- 15:30-16:00
Kılıçaslan Ortaokulu Bahçesi Tuğçe Kansu
42 Origami ile Geometri Her seans için 20
ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-11:30
2.Seans- 13:00-14:30
3.Seans- 15:30-17:00
Kılıçaslan Ortaokulu 8/A sınıfı Orhangazi Kılıç
43 Arkeoloji atölyesi Her seans için 10
ilkokul/ortaokul öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-11:30
2.Seans- 13:00-14:30
3.Seans- 15:30-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 20
 
44 Filografi Tel ile Çivilerin Dansı Her seans için 15
lise/yüksekokul öğrencisi
29.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 12
Aylin Aydın/Ayla Demircan
45 Çamurlu Minik Eller Her seans için 10
ilkokul öğrencisi
27/28.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 12
Aylin Aydın/Bengü Çakır
46 Afetin Bilincindeyiz Her seans için 25
lise öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-09:30-10:30
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:30-15:30
Kılıçaslan Ortaokulu 8/B sınıfı Osman Yanardağ
47 Masal küpü Her seans için 6
okulöncesi öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-10:50
2.Seans- 11:00-11:50
3.Seans- 13:00-13:50
4.Seans-14:00-14:50
5.Seans-15:00-15:50
6.Seans-16:00-16:50
Yeşil Cami Meydanı
STAND 8
Özlem Eravcı
48 Meraklı Bilginlerin Keşif Atölyesi Her seans için 8
okulöncesi öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-11:00
2.Seans- 11:00-12:00
3.Seans- 13:00-14:00
4.Seans-14:00-15:00
5.Seans-15:00-16:00
6.Seans-16:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 9
Eylem Su Aydın
49 Akıllı Oyun Atölyesi Her seans için 8
kişi
(Genel)
27/28/29.05.2021 Tüm Gün Yeşil Cami Meydanı
STAND 21
Serpil Karakiraz
50 Notalarda İznik Genel 27/28/29.05.2021 1.seans- 16:00-17:00 Yeşil Cami Meydanı
Sahne
Tolga Durak,Furkan Ay
51 Kodluyorum oynuyorum Her seans için 5
okulöncesi öğrencisi
27/28/29.05.2021 1.Seans-10:00-10:30
2.Seans- 10:45-11:15
3.Seans- 11:30-12:00
4.Seans-13:00-13:30
5.Seans-14:00-14:30
6.Seans-15:00-15:30
7.Seans-16:00-16:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 13
Saadet Terzioğlu
52 Sgrafitto Atölyesi Her seans için 15
lise/yüksekokul öğrencisi
29.05.2021 1.Seans-10:00-12:00
2.Seans- 13:00-15:00
3.Seans- 15:00-17:00
Yeşil Cami Meydanı
STAND 24
Mehmet Aras
53 Kültürel Mirasımız Çini Sanatı Her seans için 10
ortaokul/lise öğrencisi
27/28.05.2021 1.Seans-09:30-12:00
2.Seans- 13:00-15:30
Yeşil Cami Meydanı
STAND 24
Mehmet Aras
54 Fotoğraflarla İznik Her seans için 12
öğretmen
27/28/29.05.2021 1.Seans-17:00-18:00
 
İznik Çarşısı ve İznik Gölü Merve Dönmez,Metin Emre
55 Sualtı Arkeolojisi Dalış Atölyesi Her seans için 10 öğretmen 29.05.2021 1.Seans-09:30-12:00
2.Seans- 13:00-16:00
İznik Göl Kıyısı-Bazilika Kazı Alanı Mustafa Şahin/Serkan Gündüz
56 Patlamalı Deneyler Genel 29.05.2021 30dk Kılıçaslan Ortaokulu Bahçesi Bursa Bilim Merkezi
57 Planetaryum Genel 28/29.05.2021 Tüm Gün Kılıçaslan Ortaokulu Bahçesi Bursa Bilim Merkezi
58 Afet Güvenli Yaşam ve Mimarlık 300 katılımcı 27.05.2021 13:00-14:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Nilüfer Taş
59 UNESCO Dünya Mirası İznik 300 katılımcı 27.05.2021 15:00-16:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Murat Taş
60 Siber Güvenlik: Yenil Nesil Güvenlik 300 katılımcı 28.05.2021 10:00-12:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Ahmet Tekin
61 Günümüzde Teknoloji bağımlılığı 300 katılımcı 28.05.2021 13:00-14:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Betül Bağcı
62 İznik Gölü Bazilikası Kazıları ve Sualtı Arkeolojisi 300 katılımcı 28.05.2021 15:00-16:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Mustafa Şahin
63 Geleceğin dünyası: Yapay Zeka 300 katılımcı 29.05.2021 13:00-14:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Furkan Çakmak
64 Tarımda Gıda Güvenilirliği Üretim ve Yönetim Yöntemleri 300 katılımcı 29.05.2021 15:00-16:00 Kılıçaslan İlkokulu Konferans Salonu Senem Suna
Detaylı Bilgi İçin Bizi Arayın